fbpx
 

D.U.K.

FOTOALBUMAS AR FOTOKNYGA?

FOTOALBUMAS AR FOTOKNYGA?

 

Priimdami ir derindami užsakymus su klientais, sulaukiame tikrai nemažai įvairių klausimų. Todėl susidarė įspūdis, kad jie nelabai įsivaizduoja, kuo skiriasi fotoknyga nuo fotoalbumo, ir kodėl šių dalykų kaina tokia skirtinga. Žinoma, jeigu klientas sąmoningai pasirenka fotoknygą, o ne fotoalbumą, žinodamas, kodėl padarė tokį pasirinkimą – tada viskas yra gerai. Neramina tik tie atvejai, kai fotoknygą, o ne fotoalbumą žmonės pasirenka nesuprasdami, kad tai yra skirtingi dalykai, o patį pasirinkimą nulemia vienintelis kriterijus – gerokai mažesnė fotoknygų kaina.

Todėl nusprendėme detaliai papasakoti apie fotoknygas ir fotoalbumus bei jų skirtumus, pliusus ir minusus, kad ateityje klientams būtų lengviau apsispręsti, renkantis tarp šių dviejų produktų.

 

FOTOALBUMAS

 

PLIUSAI

• Didžiausias privalumas – fotoalbumų gamyboje naudojama naujausia technologija bei specialus fotopopierius, kurie leidžia atspausdinti nuotraukas, perteikiant kuo tikroviškesnį vaizdą bei užtikrinant HD nuotraukų kokybę su didele raiška ir platesne spalvų palete.

• Kadangi fotopopierius yra papildomai klijuojamas ant kartono, lapai nepersišviečia, o ankstesniuose puslapiuose atspausdintos nuotraukos visiškai nepersimato.

• Fotoalbumų lapai yra stori ir tvirti – jų storis sudaro 800g/m2, todėl jie ne tik nesusilanksto, tačiau juos vartyti labai patogu ir smagu, tarsi seną tėvų ir senelių laikų tikrą nuotraukų albumą.

• Dėl specialios gamybos technologijos ir gamybos procese naudojamų kokybiškų medžiagų, fotoalbumai yra atsparesni dėvėjimuisi ir netgi po daugelio metų atrodys labai geros kokybės.

• Kiekvienas fotoalbumo atvartas turi tik labai nežymią lenkimo liniją, todėl labiausiai patikusias nuotraukas galima įkelti per visa atvartą, taip išgaunant panoraminį vaizdą.

MINUSAI

• Fotoalbumai palyginti brangūs. Kokybiški 20 puslapių 30×30 cm formato fotoalbumai vidutiniškai kainuoja apie 150 eurų. Kiekvienas papildomas puslapis kainuoja apie 5 eurus. Be abejo, nurodytos kainos tik orientacinės, nes jas diktuoja skirtingi tiekėjai. Tikrai galima rasti ir pigesnių ar gerokai brangesnių pasiūlymų.

• Dėl to, kad fotoalbumų lapai storesni, nepatartina gaminti storesnių nei 60 puslapių fotoalbumų, tad į fotoalbumą galima sutalpinti mažesnį kiekį nuotraukų nei į fotoknygą. Todėl besirenkant fotoalbumą, reikia skirti laiko ir iš kelių šimtų vestuvių nuotraukų pasirinkti pačias įspūdingiausias ir labiausiai patikusias, tuo pačiu stengiantis, kad būtų išlaikytas vientisumas, o pavarčius albumą iš 50-60 nuotraukų būtų galima susidaryti bendrą įspūdį apie visą šventę.

• Jei vis tik nuspręsite, kad norite daugiau puslapių fotoalbume, jis bus gana sunkus ir nepatogus vartyti.

 

 

FOTOKNYGA

 

PLIUSAI

• Nedidelė kaina. Pavyzdžiui, 20 puslapių 30×30 cm formato fotoknygą galima pasigaminti vidutiniškai už 40-60 eurų, priklausomai nuo pasirinkto popieriaus, naudojamų medžiagų ir technologijų.

• Kiekvienas papildomas puslapis kainuoja iki 1-3 eurus, todėl už mažesnę kainą galima sutalpinti daugiau nuotraukų.

• Fotoknygos gali drąsiai būti 60-ies ir daugiau puslapių – nebus tokios sunkios kaip tokio pat dydžio fotoalbumai.

MINUSAI

• Fotoknygų gamyboje dažniausiai naudojama skaitmeninė spauda ir paprastas popierius, kurie neatkuria tiksliai spalvų.

• Fotoknygų gamyboje dažniausiai naudojami ploni lapai, kurie greitai susilanksto.

• Fotoknygose kiekviename atvarte yra žymi lenkimo linija, dėl kurios nėra galimybės atspausdinti nuotraukos per visą atvartą, kadangi dalies žmonių ar daiktų, esančių nuotraukoje tiesiog per sulenkimą nesimatys.

• Ne visada fotoknygų surišimo technologija yra patogi ir patvari naudojimui – iš vienos pusės, jei surišama/ suklijuojama paimant kuo mažesnį lapų plotį – didelė tikimybė, kad po kelių metų, ypač nuo dažno vartymo, puslapiai išplyš. Tačiau, jeigu surišant ar suklijuojant fotoknygą paimamas didelis lapų plotas, tada vartyti tokią fotoknygą pasidaro tikrai sunku ir nepatogu.)

KAIP ATSIŲSTI MUMS NUOTRAUKAS?

Pasirinkę, kad fotoalbumą ar fotoknygą sumaketuotų mūsų dizaineriai – maketuotojai, nuotraukas siųskite per nemokamą programą www.wetransfer.com, el. paštu uzsakymai@imprimera.eu.

Nuotraukos turi būti aukštos kokybės, sunumeruotos tokiu eiliškumu, kokiu norėtumėte nuotraukas matyti fotoalbume ar fotoknygoje.

Taip pat, žinutės skiltyje nurodykite užsakymo (order) numerį, vardą, pavardę, kontaktinę informaciją.

KIEK NUOTRAUKŲ ATSIŲSTI?

Minimalus puslapių skaičius, kurį gaminame yra 20 psl. ( fotoalbumams) ir 28 psl. (fotoknygoms). Be abejo, kiek nuotraukų tilps į fotoalbumą ar fotoknygą priklauso ir nuo formato pasirinkimo. Tačiau bendrai galima būtų paminėti, jog maketuojame neperkraudami puslapių nuotraukomis, t.y. – fotosesijos, kai kurias bažnyčios/ santuokų rūmų akimirkas maketuojame po 2-3 nuotraukas į puslapį, gražesnes, įdomesnes – ir po vieną į puslapį ar po vieną per du puslapius. Norime pabrėžti, jog fotoknygose, dėl jų surišimo stiliaus, nuotraukų per du puslapius nemaketuojame, kadangi per sulenkimą dalis detalių tiesiog dingtų. Kas liečia šventės dalį, nuotraukas su svečiais – jas maketuojame ir po 5-9 nuotraukas į puslapį.

Į 20-ies psl. fotoalbumą telpa maždaug 50-70 nuotraukų.

Į 28-ių psl. fotoknygą telpa maždaug 80-120 nuotraukų.

Populiariausias puslapių skaičius tarp klientų, užsisakant fotoalbumą – 24-30 puslapių.

NUOTRAUKŲ KOKYBĖ

Nuotraukos turi būti geros kokybės:

  • Rezoliucija ne mažiau 300 dpi;
  • Užimti turi >= 1,5 MB;

Pastaba. Galite siųsti nuotraukas ir iš telefonų, Facebook ir pan. Tačiau mes už jų kokybę neatsakome, taip pat nemaketuojame po 2-3 į puslapį (gaunasi po didesnį kiekį nuotraukų viename puslapyje, kad nereikėtų jų per daug ištempti, ir tokiu būdu dar labiau suprastinti kokybę). Be to, jei didžioji dalis nuotraukų yra prastesnės kokybės – geriau nesirinkti didelių dydžių fotoalbumų (30×30 cm ar 30×40 cm).